Skip to main content

Naša misia

Zachovávame históriu pre ďalšie generácie

Myjavský kraj a jeho široké okolie si až do dnešnej doby zachovali mnoho histórie. Príkladom môže byť ľudová hudba, mnohé remeslá a okrem iného aj vidiecke usadlosti plné starých drevených predmetov. Keďže niektoré z týchto drevených výrobkov sa s idúcim časom vysporiadávajú horšie ako ostatné, je nevyhnutné, aby sme sa o starnúce pozostatky vedeli správne postarať a zachovať ich pre ďalšie generácie. Našou snahou je zachrániť dobové drevené výrobky a prostredníctvom prinavrátenia ich pôvodnej tváre ukázať, že aj v dnešnej dobe si vieme vážiť umenie a fortieľ našich predkov. Funkčnosť starého nábytku je vo veľkej miere aj napriek jeho narastajúcemu veku stále zachovaná. Pokazené sa dá opraviť, zachované zakonzvervovať a ďalej skrášliť. Každý kus starého nábytku si so sebou nesie svoj príbeh a bude našim potešením spoločne s Vami zaistiť jeho pokračovanie.

Máme vzťah ku histórií


História a láska k starým veciam je hlboko zakorenená v našich srdciach a preto nám jej zachovanie pre ďalšie generácie prináša radosť.

Napľňa nás poctivá ručná práca


Pri oprave strarého nábytku a výrobe jeho replík ide o poctivú prácu, ku ktorej nám slúžia naše ruky a rôzne nástroje.

Inšpiruje nás umenie našich predkov


Myjave a okolie skrýva kopec pokladov, z ktorých sa dá čerpať inšpirácia. Tú využívame hlavne pri volení pôvodných opravných techník a výrobe dobových replík nábytku.

Zaujali vás naše služby?

Radi pomôžeme vdýchnuť nový život aj vášmu starému nábytku.