Skip to main content
Naše služby

Oprava a renovácia starého nábytku

Opravujeme starý nábytok a predmety z dreva. Použitím rôznych reparačných techník vieme zachrániť starý nábytok v rôznych štádiách poškodenia a prinavrátiť mu tak jeho stratenú funkciu a šarm.

O službe

Kompletná oprava tradičnými aj modernými postupmi

Stoly, stoličky, skrine či kolovraty – nech už na chalupe nájdete čokoľvek, radi vám s kompletnou renováciou vašich starožitností pomôžeme. Na jej opravu používame tradičné aj moderné postupy, pričom dbáme na čo najväčšie zachovanie pôvodnosti nábytku. Podarilo sa nám takto zachrániť aj nábytok vhodný na vyhodenie a premeniť ho na výkladný kúsok.

Oprava starého nábytku - Masíf

V rámci opráv poskytujeme

  • Odstraňovanie drevokazného hmyzu
  • Spevňovanie nahnitej drevnej hmoty
  • Dorábanie chýbajúcich častí
  • Oprava nábytkových konštrukcií
  • Oprava sústružených prvkov
  • Oprava dyhovania
  • Konzervovanie starého nábytku

V spolupráci s ďalšími remeselníkmi ešte zaisťujeme

Podľa potreby spolupracujeme aj so zručnými remeselníkmi z iných oborov, čím pre vás vieme zaistiť kompletnú a hlavne bezstarostnú opravu vašej starožitnosti.

Čalunníctvo

Repliky starého nábytku

Mosadzné kovanie

Vitráže

Príklady zhotovených prác

Pozrite si zhotovené projekty a inšpirujte sa výsledkami našich tvorivých snáh.
cena

Koľko stojí oprava starého nábytku?

Keďže oprava každého kusu nábytku si vyžaduje jedinečný prístup, ceny určujeme individuálne na základe zaslaných fotografií či osobnej prehliadky nábytku. Tie závisia predovšetkým od rozsahu a spôsobu opráv a finančných možností.

Oprava starého nábytku - MasífOprava starého nábytku - Masíf

Výhody spolupráce

Šetrný prístup k nábytku

Bez ohľadu na opravné úkony si dávame pri každom kuse starého nábytku záležať na čo najväčšom zachovaní jeho pôvodnosti.

Individuálne poradenstvo

Okrem opravy vám vieme aj odborne poradiť ako sa o daný kus nábytku ďalej starať a ako ho skombinovať so zbytkom interiéru.

Doprava zdarma

Dopravu vášho starého nábytku do našej dielne a späť k vám do domu zaistíme v rámci Myjavy a blízkeho okolia zdarma.
Náš postup

Ako prebieha oprava starého nábytku

Krok 1

Identifikácia poškodenia a štýlu nábytku

Prvým krokom opravy starého nábytku je podrobná prehliadka kusu predmetu, počas ktorej sa identifikuje jeho poškodenie, pôvodná povrchová úprava, použitý typ dreva, štýl a približná doba vzniku – všetky tieto informácie ďalej poslúžia pri výbere správnej techniky pre jeho opravu.

Krok 2

Demontáž, odstránenie povrchovej úpravy a oprava

Starý nábytok sa najprv rozloží na jednotlivé kusy aby sa mohol dôkladne vyčistiť. Poškodené časti sa opravia a chýbajúce zase doplnia. Po týchto úpravách sa nábytok opäť zloží späť do pôvodného stavu.

Jedným zo spôsobov ako odstrániť povrchovú úpravu tzv. mokrou cestou je luhovanie. Drevo sa počas tohto procesu rovnomerne zbaví náteru a zároveň je aj impregnované proti škodcom a hubám. Luhovanie je však vhodné iba pre mäkké dreviny. Najčastejšie sa požívajú rôzné rozpúšťadlá ako lieh, acetón a podobne.

Krok 3

Nanesenie povrchovej úpravy

Posledným krokom opravy starého nábytku je zakonzervovanie povrchu nábytku, prípadne nanášanie povrchovej úpravy. Tento zámer sa dá dosiahnuť nanášaním rôznych látok – lak, olej, vosk, šelaková politúra alebo farba. Niektorý nábytok, ako stoličky alebo kreslá, sa ešte musia očalúniť.

Potrebujete pomôcť s opravou vášho starého nábytku?

Radi ho zveladíme a pomôžeme mu vdýchnuť nový život.