Naše služby
Oprava a renovácia starého nábytku
Opravujeme starý nábytok a predmety z dreva. Použitím rôznych reparačných techník vieme zachrániť starý nábytok v rôznych štádiách poškodenia a prinavrátiť mu tak jeho stratenú funkciu a šarm.
O službe
Kompletná oprava tradičnými aj modernými postupmi
Stoly, stoličky, skrine či kolovraty – nech už na chalupe nájdete čokoľvek, radi vám s kompletnou renováciou vašich starožitností pomôžeme. Na jej opravu používame tradičné aj moderné postupy, pričom dbáme na čo najväčšie zachovanie pôvodnosti nábytku. Podarilo sa nám takto zachrániť aj nábytok vhodný na vyhodenie a premeniť ho na výkladný kúsok.


V rámci opráv poskytujeme
- Odstraňovanie drevokazného hmyzu
- Spevňovanie nahnitej drevnej hmoty
- Dorábanie chýbajúcich častí
- Oprava nábytkových konštrukcií
- Oprava sústružených prvkov
- Oprava dyhovania
- Konzervovanie starého nábytku
V spolupráci s ďalšími remeselníkmi ešte zaisťujeme
Podľa potreby spolupracujeme aj so zručnými remeselníkmi z iných oborov, čím pre vás vieme zaistiť kompletnú a hlavne bezstarostnú opravu vašej starožitnosti.
Čalunníctvo
Repliky starého nábytku
Mosadzné kovanie
Vitráže
Príklady zhotovených prác
Stôl rustikál
Stolička rustikál
Stolička thonet
Vidiecky stôl
Pohovka
Koľko stojí oprava starého nábytku?
Keďže oprava každého kusu nábytku si vyžaduje jedinečný prístup, ceny určujeme individuálne na základe zaslaných fotografií či osobnej prehliadky nábytku. Tie závisia predovšetkým od rozsahu a spôsobu opráv a finančných možností.


Výhody spolupráce
Šetrný prístup k nábytku
Individuálne poradenstvo
Doprava zdarma


Náš postup
Ako prebieha oprava starého nábytku
Identifikácia poškodenia a štýlu nábytku
Prvým krokom opravy starého nábytku je podrobná prehliadka kusu predmetu, počas ktorej sa identifikuje jeho poškodenie, pôvodná povrchová úprava, použitý typ dreva, štýl a približná doba vzniku – všetky tieto informácie ďalej poslúžia pri výbere správnej techniky pre jeho opravu.
Demontáž, odstránenie povrchovej úpravy a oprava
Starý nábytok sa najprv rozloží na jednotlivé kusy aby sa mohol dôkladne vyčistiť. Poškodené časti sa opravia a chýbajúce zase doplnia. Po týchto úpravách sa nábytok opäť zloží späť do pôvodného stavu.
Jedným zo spôsobov ako odstrániť povrchovú úpravu tzv. mokrou cestou je luhovanie. Drevo sa počas tohto procesu rovnomerne zbaví náteru a zároveň je aj impregnované proti škodcom a hubám. Luhovanie je však vhodné iba pre mäkké dreviny. Najčastejšie sa požívajú rôzné rozpúšťadlá ako lieh, acetón a podobne.
Nanesenie povrchovej úpravy
Posledným krokom opravy starého nábytku je zakonzervovanie povrchu nábytku, prípadne nanášanie povrchovej úpravy. Tento zámer sa dá dosiahnuť nanášaním rôznych látok – lak, olej, vosk, šelaková politúra alebo farba. Niektorý nábytok, ako stoličky alebo kreslá, sa ešte musia očalúniť.